Vene Föderatsiooni koodid

Tunni ettekanne "Ciliates'i tüüp" esitlus bioloogiatunniks (7. klass) teemal. Ettekanne teemal "Ripsiloomad" Ripslaste esitluse tüüp

1 slaid

Bioloogiatunni multimeedia esitlus 7. klassis Donskaja Olga Demjanovna MBOU "Keskkool nr 14" Nefteyugansk

2 slaidi

3 slaidi

Hariduslik. Ripslaste äratundmine, keha ehituse võrdlemine täidetavate funktsioonidega. Arendav. Loogilise mõtlemise, analüüsi-, sünteesivõime arendamine. Enesekontrollioskuste parandamine. Hariduslik. Teema vastu huvi kasvatamine. Täpsuse ja dialoogikultuuri edendamine klassikaaslaste ja õpetaja vahel.

4 slaidi

5 slaidi

Tehnoloogiad: Tehnoloogia kriitilise mõtlemise arendamiseks (tehnikad: ideekorv, kontseptuaalne tabel, klaster); Infoarvutitehnoloogiad. Õppemeetodid: verbaalne (vestlus, selgitamine); probleem; peegeldav. Koolituse vormid: frontaaltöö; individuaalne (iseseisev töö) töö; paaris töötama.

6 slaidi

7 slaidi

Eesmärk: aktiveerida õpilastes olemasolevaid teadmisi, äratada huvi teema vastu. Õpetaja tegevus Õpilase tegevus Aeg Tuginedes olemasolevatele teadmistele üherakuliste loomade kohta, palutakse õpilastel täita ideekorv väidetega tabelis näidatud üherakulise looma kohta Täitke õpetaja pakutud ülesanded, esitage fakte ripslaste kohta 7 min .

8 slaidi

Õpetaja tegevus Õpilase tegevus Ülesanne: täitke õpiku abil marsruudilehel skeem “Ripsi ehitus”. Hindamiskriteeriumid marsruudilehel. Milliseid kehaosi ja organelle tuvastasite hõlpsalt? Täitke marsruudilehel „Ripsiloomade ehitus“ olev ülesanne. Tehke vastastikune kontroll. Küsimustele vastama.

Slaid 9

Õpetaja tegevused Õpilaste tegevused Mis põhjustas teile raskusi? Mis on teie arvates meie tunni teema? Mida peaksite täna õppima? Õpetaja kirjutab tunni teema tahvlile. Küsimustele vastama. Nimeta tunni teema. Seadke tunni eesmärk ja määrake soovitud tulemus. Kirjuta tunni teema marsruudilehele.

10 slaidi

11 slaidi

Ülesanne: korreleerida teavet ja leida uut teavet. Õpetaja tegevus Õpilase tegevus Ajaline ülesanne: kasutades õpikus olevaid diagramme, slaidi “Üerakuliste loomade ehitus”, tuvastada ainuraksete loomade osad ja organellid, samal ajal täita tabel “Amööbi, eugleena, ripslaste võrdlusomadused” Täida marsruudilehel olevad ülesanded - täida tabel “Amööbi, euglena , ripslaste võrdlusomadused” 30 min

12 slaidi

Õpetaja tegevus Õpilase tegevus Aeg – Mis on üherakuliste loomade ehituses ühist, nimeta erinevusi? Täitke ülesannete enesetest ja hinnake oma tööd. Olles põgusalt võrrelnud üherakuliste organismide ehitust, toovad õpilased välja nende sarnasused ja erinevused. Nad järeldavad, et need loomad kuuluvad ühte algloomade või üherakuliste loomade alamkuningriiki. Tehke enesetestid ja hinnake nende tööd. 30 min

Slaid 13

Õpetaja tegevus Õpilase tegevus – Miks sai ripslasest suss sellise nime? Ripsisuss erineb teistest algloomadest oma rakusisese organisatsiooni keerukuse poolest. Videoklipi “Ripsisuss” vaatamine – vasta küsimusele. Nad nimetavad ripsmekehas toimuvaid protsesse. Nad teevad järelduse organellide struktuuri ja nende poolt täidetavate funktsioonide vahelise seose kohta.

14 slaidi

Õpetaja tegevus Õpilase tegevus Ülesanne: Koosta õpiku teksti abil klaster “Ripsisussi ehituslikud iseärasused ja elutegevused”. Klaster "Ripsisussi struktuuriomadused ja elulised funktsioonid" slaidil, kontrolli ülesannet. Moodustage klaster. Ülesande kontrollimine õpetaja juhendamisel.

15 slaidi

Selles õppetunni etapis - materjali esmane konsolideerimine. Täidetud ülesannete enesehindamine võimaldas kindlaks teha sussi ripsmete struktuuri puudutavate teadmiste esmase assimilatsiooni taseme.

16 slaidi

Tõstkem käed korra üles – nina kohal, silmade kohal. Hoidke käed sirged, ärge kõikuge, ärge värisege. Kolm – pange käed alla, seiske paigal, ärge liigutage ringi. Üles üks, kaks, kolm, neli, alla! Kordame, ärge olge laisk! Teeme pöördeid, teeme kõike meeleldi. Üks - pöörake vasakule, kaks - nüüd vastupidi. Nii et ilma kiirustamata korrake 8 korda.

Slaid 17

Õpetaja tegevus Õpilase tegevus – Miks peetakse ripslasi veekogude loomulikeks filtritoitjateks? Õpitud materjali kinnistamiseks palutakse õpilastel täita kontrolltöö ülesandeid. Õpetaja kommenteerib vastuseid ja õpilased teostavad vastastikust kontrolli. - Ripslased söövad baktereid, aidates seeläbi veekogusid puhastada. Täitke ülesanne. Tehke enesetest.

18 slaidi

Ripsisuss

Zooloogia, 7. klass

Orlova Yu.Yu.

Õppetund nr 5


Subkuningriik algloomad või ainuraksed

Tüüp Sarcomastigophores või Sarcoflagellates

Tüüp ripslased või ripslased

Tüüp eosloomad

Klass Sarcodaceae ehk risoomid

Klass Flagellates


  • Kuningriik Loomad
  • Alamkuningriik Algloomad
  • Tüüp Ripslased
  • Klass Siliatea
  • Salk Hümenostomatida
  • Perekond Parameciidae
  • Perekond Paramecia
  • Vaade Ripsisuss

Ripslaste tüüp

Infusoria-suvoika


Ripslaste tüüp

Ripslased-

suvoika


Ripsisussil on püsiv kehakuju

Pellicle

Ripslased-

kinga




  • Pikkade ripsmetega rakusuu (bakterite kinnipüüdmine).
  • Neelu (moodustuvad seedevakuoolid)
  • pulber (seedimata toidujäänused visatakse minema)


Ripslaste-susside isoleerimine

Keskne

osa

Adduktorid

kanalid

Kokkutõmbuvad vakuoolid


  • Aseksuaalne
  • Seksuaalne - konjugatsioon

2 - makrotuum ( )

Sussiripslaste mittesuguline paljunemine


  • konjugatsioon

Sussiripslaste suguline paljunemine


Sussiripslaste suguline paljunemine

makrotuum

Tsütoplasmaatiline

sillad

mikrotuum

Vahetada

mikrotuumad

Jaoskond

mikrotuum


  • kemotaksist

  • Tsüst


  • Tehke kogemus: Sussiripslaste kasvatamine banaanikoortel (lk 27). Ripsloomi saab vaadata läbi tavalise suurendusklaasi.
  • Probleeme lahendama.



  • Botaanikud liigitavad Euglena rohelise taimeks ja zooloogid loomaks. Kumb on õige?
  • Euglena green on loom, kuid seda ei saa nimetada tüüpiliseks loomaks. Ta liigub vabalt, toitub autotroofselt, nagu rohelised taimed, ning kasutab valguses vett ja süsihappegaasi.

  • Algloomad on pinnases ja vees laialt levinud, kuid keedetud vees nad elada ei saa. Miks sa arvad?

  • Euglenaga tiigi vee katseklaasi lisati veidi joodilahust. Segu on värvi muutnud. Miks?
  • Euglena roheline värvus on tingitud arvukatest rohelistest kloroplastidest, mis sisaldavad klorofülli, tänu millele on euglena võimeline tootma anorgaanilistest orgaanilisi aineid. Orgaaniliste ainete koostis sisaldab paramüüli – tärkliselähedast süsivesikut, mis joodi mõjul muutub siniseks.

Slaid 2

Taksonoomia

  • Sarcomastigophora tüüp
  • ripsmeline tüüp
  • algloomade kuningriik
  • Algloomad
  • Apicomplexa tüüp
  • p/tüüp Sarcodee (Rhizopoods)
  • p/tüüp Mastigophora (liputajad)
  • Slaid 3

    Varjupaigas on umbes 7,5 tuhat looduses laialt levinud kõige paremini organiseeritud algloomade liiki.

    Slaid 4

    klass ripsmelised

    Trompetist ripsloom.

    2 – kontraktiilne vakuool

    3 – helmestega makrotuum

    4 - mikrotuumad

    Slaid 5

    klass ripsmelised

    1 - perioraalsed tsiliaarsed read;

    2 - laineline membraan; 3 - suu;

    4 - makrotuum; 5 - mikrotuum;

    6 - vars; 7 - varre müoneem,

    Slaid 6

    Röövloomad

    Ripsloomad Didinia

    Slaid 7

    Ripslaste struktuur

    Võrreldes teiste algloomarühmadega on ripslastel kõige keerulisem struktuur, mis on seotud nende funktsioonide mitmekesisuse ja keerukusega.

    Sussiripslane (Paramecium caudatum)

    Slaid 8

    1 – tsütostoom;

    2 – rakuneelus;

    3 – seedevakuool;

    4 – pulber;

    5 – makrotuum;

    6 – mikrotuum;

    7 – kontraktiilne vakuool;

    8 – adduktorkanalid;

    9 – ripsmed;

    10 – seedetrakti vakuool.

    Slaid 9

    Keha kuju on püsiv tänu elastsele ja vastupidavale kerele.

    Teine oluline tunnus on kahe tuuma olemasolu: suur polüploidne vegetatiivne tuum - makrotuum ja väike diploidne generatiivne tuum - mikrotuum.

    Slaid 10

    Slaid 11

    Ripslaste liikumine

    Nad liiguvad aktiivselt ripsmete abil. Selle kiirus (toatemperatuuril) on umbes 2,0-2,5 mm/sek. Sekundiga läbib jalats vahemaa, mis ületab selle keha pikkust 10-15 korda.

    Kinga trajektoor on üsna keeruline. Ta liigutab oma esiotsa otse ette

    Slaid 12

    Hingavad ripsloomad

    Aeroobne hingamine.

    Gaasivahetus toimub raku välismembraani kaudu. Hingamis- ja energiakeskus on mitokondrid.

    Slaid 13

    Ripslaste toitumine

    Toitumine on heterotroofne. Toit püütakse kinni raku suu ja raku neelu abil, kuhu suunatakse toiduosakesed ripsmete peksmise abil. Seedimata jäägid visatakse läbi pulbri välja.

    Slaid 14

    Ripslaste isoleerimine

    Liigne vesi eemaldatakse kahe aferentse tuubulitega kokkutõmbuva vakuooli abil, mille sisu valatakse vaheldumisi välja erituspooride kaudu.

    Slaid 15

    Ripslaste paljunemine

    Aseksuaalne. Ristjaotuse järgi

    Slaid 16

    Sussiripslaste konjugatsioon ja suguline paljunemine toimub ebasoodsates tingimustes.

    Slaid 17

    Kaks ripslast on üksteisega ühendatud perioraalsete piirkondadega, sel hetkel pelliikul hävib ja moodustub tsütoplasmaatiline sild, mis ühendab mõlemat ripslast. Seejärel makrotuumad hävivad, mikrotuumades toimub meiootiline jagunemine ja moodustub neli haploidset tuuma.

    Ärrituvus

    • Positiivsed taksod toidule ja süsihappegaasile.
    • Negatiivsed taksod soolale ja valgusele.
    • Paljude ripsloomade ektoplasma sisaldab spetsiaalseid kaitsevahendeid - trikotsüste. Kui loom on ärritunud, lasevad nad välja pika elastse niidi, mis halvab saagi.
  • Slaid 21

    entsement

    Ebasoodsates tingimustes moodustavad ripslased tsüsti.

    Vaadake kõiki slaide

    Esitluse eelvaadete kasutamiseks looge Google'i konto ja logige sisse: https://accounts.google.com


    Slaidi pealdised:

    16.12.2014 ? Nimeta peamised looduse kuningriigid

    taimed

    Täitke tabel, sisestage kuningriikide omadused.

    Kuningriikide põhiomadused Taimede omadused Loomade omadused Fotosüntees - autotroofid Pigment - klorofüll Fütohormoonid Tselluloosist rakusein Rakumahl annab turgoori Piiramatu kasv Heterotroofid Motiilsus Organsüsteemid Rakuseina, plastiidide, vakuoolide puudumine. Tsentrioolide olemasolu Piiratud kasv Keha sümmeetria

    Teema: Algloomade alamkuningriigi tunnused. Ripsloomade suss ja roheline euglena Eesmärk: uurida algloomade omadusi ripslaste ja eugleena näitel

    TUNNI EESMÄRGID

    Miks on need organismid loomariiki klassifitseeritud? Millised on nende omadused?

    Täitke skeem õpiku abil (lk 94)

    Alamkuningriigi algloomad

    Sünteesida orgaanilisi aineid CO 2 ja H 2 O (nagu taimed)

    Neil puudub klorofüll, nad toituvad heterotroofselt (nagu loomad)

    Segatüüpi toitumine, mis on võimeline autotroofseks ja heterotroofseks toitumiseks

    Filmi katkendi vaatamine

    EUGLENA GREEN Keha on spindlikujuline, kaetud tiheda kestaga Erkpunase valgustundliku okselli olemasolu - stigma ja pulseerivad vakuoolid Tsütoplasmas on kloroplastid (roheline värvus + fotosüntees) Aseksuaalne. paljunemine mitoosi teel (tuuma jagunemine) ja seejärel algloomade keha pikisuunaline jagunemine liikumisorganoid - flagellum, mis asub keha eesmises otsas Toitumine - valguses autotroofne (nagu taim), pimedas - heterotroofne (nagu loom)

    Ripsisuss Korpus meenutab kinga talla, 0,2-3 mm pikk. Ripsmete vahel on fusiformsed kehad - trikotsüstid, mis halvavad ohvri. Tsütoplasmas on 2 kontraktiilset vakuooli. Mittesuguline paljunemine mitoosi teel (tuumajagunemine) ja seejärel algloomade keha pikisuunaline jagunemine Liikumisorganellid - ripsmed, üle 10 tuhande, teevad lainelisi liigutusi Toitumine - heterotroofne, kemotaksis: liiguvad aktiivselt suunas toitu ja eemal kahjulikest kemikaalidest. mõjutused.

    rohelise euglena struktuur

    CILATES-KINGADE STRUKTUUR

    Konsolideerimisülesanne. Täitke tekstis puuduvad sõnad Nr Peamised tunnused Tunnuste tunnused (taimeomadused/loomaomadused) 1 Liikumisorganellid - ………………………. ja ………………………… 2 Lepingud ……………………. (vee eemaldamiseks) 3 Valgustundlik ………………….. 4 Kloro………………… 5 Foto……………….. (liikumine valguse poole) 6 Seedeelundid – rakulised …………………… ., rakuline …….., …………………, elund …………… - pulber 7 Entsüst (võime muutuda …………………)

    Milliseid eeliseid annavad algloomadele nende struktuuri omadused?

    ELUPAIK JA VÄLISEHITUS Keha on sihvakas, piklik, eesmises otsas viburiga. Seal on klorofüll ja punane valgustundlik silm (võimeline fotosünteesiks)

    ELUPAIK JA VÄLISEHITUS Ripsjas suss elab mageveekogudes. Selle kere on umbes 0,5 mm pikkune ja spindlikujuline, meenutades ähmaselt kinga. Nad liiguvad tömbi otsaga edasi, arendades kiirust 2,5 mm sekundis.


    Esitluses kajastub põhiteave tunni kohta: videomaterjalid, fotod ja infusoorium, juhised laboritööde tegemiseks. Videomaterjalid ja fotod on autoriõigustega kaitstud ja tehtud digitaalse mikroskoobiga.

    Lae alla:

    Eelvaade:

    Esitluse eelvaadete kasutamiseks looge Google'i konto ja logige sisse: https://accounts.google.com


    Slaidi pealdised:

    Tüüp tsiliaadid Ettekande koostas Krasnodari territooriumi Dinskaja rajooni Vasyurinskaja küla 10. keskkooli bioloogiaõpetaja Svetlana Alekseevna Yakusheva Tund 7. klassis I.N. õppematerjalidest. Ponomarjova

    Erinevused ripslaste tüübi ja varem uuritud üherakuliste loomade vahel Ripslaste liikumine liigub ripsmete abil, seega on liikumine kiire ja kiire Amööbi liikumine pseudopoodide abil

    Euglena liikumine lipu abil Ripslaste liikumine ripsmete abil

    Mõned ripsloomad juhivad kiindunud elustiili

    2) Toitumine Ripslastel on “rakusuu” (spetsiaalne depressioon), kuhu ripsmete peksmine suunab toiduosakesed

    3) Spetsiaalsed organellid Ripslaste organellide hulka kuuluvad: rakusuu Tuumadualism (suured ja väikesed tuumad) pulber ripsmed

    4) Paljundamine konjugatsioonitüübi järgi Lisaks tavapärasele poolitamisele iseloomustab ripslasi konjugatsioon

    Täielik laboritöö nr 1 “Ripslaste-susside ehituse uurimine.” Tööks läheb vaja ripslaste-susside eluskultuuri ja valmis mikropreparaate

    Elavad ripsloomad Valmis mikroslaidi

    Kodutöö Täida tabel “Üherakuliste loomade võrdlusomadused” Märgid Amööb Euglena roheline Sussi ripsmed Keha kuju Toitumine Liikumine Pulber Kloroplast Ocellus (stigma) Tuum

    Tänan tähelepanu eest!


    Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

    Uurimistöö „Plastiku- ja puitakende õhuruumis oleva juurestiku, nisuvarte arengu ja ripslaste paljunemise võrdlusomadused.

    Esitlus kajastab kõiki uurimistöö etappe koos fotode ja järeldustega....

    bioloogiatund 7. klassis Ciliates

    Ciliate bioloogiatund 7. klassis töötati välja kriitilise mõtlemise arendamise tehnoloogias (TRKM), slaidiesitlus sisaldab samm-sammult infot õpetajale tunni läbiviimisel, tarvikute esitlus...

    7. klassi bioloogiatund teemal “Lippujad, ripsloomad” on üles ehitatud vastavalt õppeasutuses õppeaine “Loomad” õppimise algtaseme programmile, mille autor on...

    Bioloogiatunni ettekanne "Ripsiloomade tüüp. Algloomade päritolu" 7. klass

    Tutvumine ripslaste mitmekesisuse ja päritoluga Üherakuliste organismide eluprotsesside uurimine...